Dla mediów

 

Informacja prasowa

 

Warszawa, 23 maja 2014

Sektor 3.0  „nGO mobile” – Organizacje bardziej mobilne

350 uczestników, 34 seminaria i warsztaty, wystąpienia ekspertów z zagranicy i nagroda w wysokości 40 tysięcy złotych dla Fundacji ITAKA za wykorzystanie nowych technologii. Wystąpienie Ministra Administracji i Cyfryzacji Rafała Trzaskowskiego. To bilans „Sektora 3.0” – konferencji dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, którą 21-22 maja zorganizowano w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

„Sektor 3.0” odbył się po raz czwarty, tym razem pod hasłem „nGO MOBILE”. Celem konferencji było zachęcanie organizacji pozarządowych do wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań mobilnych w swoich działaniach. Podczas prezentacji, warsztatów i seminariów uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak zaprojektować stronę internetową dostosowaną do urządzeń mobilnych, w jaki sposób za pomocą komórki pozyskiwać środki na cele społeczne, jak zorganizować wirtualne biuro.

Podczas inauguracji swoją prezentację „Trendy w zakresie wykorzystania technologii komunikacyjnych w Polsce” przedstawił Rafał Trzaskowski, Minister Administracji i Cyfryzacji. Opowiedział o rozwoju społeczeństwa informacyjnego, mobilności, przejrzystości urzędów i wykorzystywaniu nowych technologii podczas zagrożenia powodziowego. Zachęcił, by myśleć o cyfrowych kompetencjach kreatywnie, a także przeprowadził test, dzięki któremu każdy mógł sprawdzić czy jest cyfrowym  tubylcem. Swoje prezentacje przedstawili również dr Jacek Szczytko, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, Femi Longe z CO-Creation Hub z Nigerii, Amy Sample Ward z Nonprofit Technology Network ze Stanów Zjednoczonych.

Spotkanie moderował Michał Boni, Minister Administracji i Cyfryzacji w latach 2011-2013. Podkreślił, że gdy Gutenberg wynalazł druk, likwidacja analfabetyzmu zajęła 400 lat, a następnie pozostawił uczestników z pytaniem, ile lat może zając edukacja cyfrowa.

Podczas konferencji wręczono nagrodę Nowe Technologie Lokalnie „Sektor 3.0” w wysokości 40 tysięcy złotych. Otrzymała ją Fundacja ITAKA, którą doceniono m.in. za stworzenie gry internetowej na temat zaginięć: http://najtrudniejszezadanie.pl/, przeprowadzenie konkursu na demotywatory dla młodzieży zniechęcające do ucieczek z domów (http://nieuciekaj.pl/) oraz stworzenie aplikacji do zgłaszania zaginięć poprzez Facebooka. Nagrodę przyznała kapituła, członkami której byli przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Tygodnika „Polityka”, Collegium Civitas, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji Klon Jawor, oraz firm Intel, Microsoft, Orange.

Konferencja „Sektor 3.0” to jeden z elementów programu „Nowe Technologie Lokalnie” – inicjatywy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Celem programu jest promocja wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych przez organizacje pozarządowe, w szczególności na poziomie lokalnym.

Partnerem głównym tegorocznego „Sektora 3.0” jest firma Intel, zaś technologicznie wspiera go Orange, Microsoft i Samsung. Patronem konferencji jest Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Wydarzenie wpisuje się w cele Szerokiego Porozumienia na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych. Konferencję wspiera także Centrum Nauki Kopernik. Patronami medialnymi są Gazeta Wyborcza, Newsweek, portal Ngo.pl, MobileTrends.pl, Interaktywnie.com, Kampaniespoleczne.pl oraz Marketer+.

 

Więcej o konferencji na:

www.sektor3-0.pl

http://www.facebook.com/konferencja.sektor3.0 

https://twitter.com/sektor_3

 

Dodatkowe informacje:

Dawid Szarański

K: 509 69 11 99

E: dawid.szaranski@frsi.org.pl

media@frsi.org.pl